LAUREAȚII Festivalului Național de Teatru pentru Tineri și Copii "Copil în Europa" - Ediția a XI-a

Festivalul Național de Teatru pentru Tineri și Copii "Copil în Europa", Ediția a XI-a
7-16 septembrie 2018, Timișoara

SECȚIUNEA SPECTACOL

MARELE PREMIU
Trupa ”Teatrix”, Arad ”Borgia, comedie contemporană”
PREMIUL I
”Trupa ”Bastion”, Centrul cultural Buftea ”De cealaltă parte a zidului”
PREMIUL II
Trupa ”Protha”, Panciu ”O intâmplare ciudată cu un câine la miezul nopții”
PREMIUL III
Trupa ”Victoria Art”, București ”Drum în jos cu înger”
MENȚIUNE I
Trupa ”Thalia”, Iași ”Scapino”
MENȚIUNE II
Trupa ”Hooleelogans”, Timișoara ”Ultimul Godot”
PREMIUL SPECIAL PENTRU CURAJUL DE A FI PE SCENĂ
Trupa ”În pom”, Timișoara ”Rostogol merge acasă”
PREMIUL SPECIAL PENTRU ”PE UN PICIOR DE PLAI”
Trupa ”Actorii veseli”, Dolj ”Norocul și mintea”
PREMIUL SPECIAL PENTRU ”CEL MAI BUN PERSONAJ COLECTIV”
Trupa ”ArtAttack”, Sibiu ”Aleea Viilor, 25”
PREMIUL SPECIAL PENTRU ”COLOANA SONORĂ LIVE”
Trupa ”Heavenly Hell JR”, Timișoara ”Pe raft”

SECȚIUNEA INTERPRETARE

BĂIEȚI

PREMIUL I
Alexandru Stan – Trupa ”Protha”, Panciu
PREMIUL II
Tiberiu Ioan Pancu – Trupa ”Bastion”, Buftea
PREMIUL III
Petrișor Cristian Căpraru – Trupa ”Thalia”, Iași
MENȚIUNI
Marius Boboc – Trupa ”Teatrix”, Arad
Eduard Crucianu – Trupa ”Protha”, Panciu
PREMIUL SPECIAL PENTRU COMPOZIȚIE DE PERSONAJ
Petru Georoiu- Trupa ”Victoria Art”, București
PREMIUL SPECIAL PENTRU EXPRESIVITATE SCENICĂ
Robert Mikloș- Trupa ”Hooleelogans”, Timișoara
PREMIUL SPECIAL PENTRU PREZENȚĂ SCENICĂ
Eduard Chimac- Trupa ”Victoria Art”, București
PREMIUL SPECIAL PENTRU ”SAREA ȘI PIPERUL FESTIVALULUI”
Ricardo Bacz- Trupa ”Heavenly Hell”, Timișoara
Darius Lenca- Trupa ”Heavenly Hell”, Timișoara
PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI
Anghel Robert Andrei
PREMIUL SPECIAL ”LAITMOTIVUL FESTIVALULUI”
Mircea Ionuț Pandele – Trupa ”În pom”, Timișoara


FETE

PREMIUL I
Daria Oprea – Trupa ”Victoria Art ”, București
PREMIUL II
Ligia Cristea – Trupa ”Teatrix”, Arad
PREMIUL III
Georgiana Zmău – Trupa ”Protheus”, Iași
MENȚIUNE
Delia Matei – Trupa ”Victoria Art”, București
PPEMIUL SPECIAL AL JURIULUI
Diana Abdo – Trupa ”În pom”, Timișoara

SECȚIUNEA “MONOLOG”

PREMIUL I
Cristian Popescu - Victoria Art, București
Alex Rotaru - Victoria Art, București
PREMIUL II
Maria Ninu - Victoria Art, București
PREMIUL III
Bianca Diaconu - C.N. DE ARTĂ ”ION VIDU”, Timișoara
MENȚIUNI
Adrian Bumbeș - Victoria Art, București
Eduard Cruceanu - Victoria Art, București
Voicu Dumitraș – Heavenly Hell, Timișoara
PREMIUL SPECIAL
Vandici Matei - Centrul Cultural al municipiului Carei

CONCURS AFIȘE FESTIVAL

LOCUL I
Trupa “Hooleelogans” Timișoara – pentru “Ultimul Godot”
UltimulGodot 300


LOCUL II
Baboianu Mara Timișoara – pentru ‘’Grafitti. Fotografii de familie’’
Grafitti 300


LOCUL III
Trupa “Victoria Art” București – pentru “Drum în jos cu înger’’
DrimInJos 300


Premiul Special
Diaconu Bianca Timișoara – pentru “Peștii dorm?”
PestiiDorm 300

 

 

 

Newsletter

E-mailul tău:

Calendar

02 Decembrie 2019
Spectacol invitat în cadrul Festivalului Național de Teatru pentru Tineri și&...
30 Noiembrie 2019
Spectacol invitat 30.11.2019 în cadrul Festivalului Național de Teatru pentru Tiner...
29 Noiembrie 2019
Spectacol invitat în cadrul Festivalului Național de Teatru pentru Tineri și&...
28 Noiembrie 2019
Ediția a XII-a 28 Noiembrie - 3 Decembrie 2019 vezi şi ediţiile anterioare
08 Iunie 2019
premiera - 8 iunie 2019 ora 20 în Amfiteatrul din Piața Sfântul Gheorghe Spec...

Susţinem:

SUSȚINE EDUCAȚIA PRIN CULTURĂ
direcţionând 2% din impozitul pe venit

 

Alătură-te nouă!

Înscrie-te în asociaţia noastră