Festivalul de teatru "Copil în Europa"

Program "Copil în Europa" (II)

Ediția a II-a

8-9 Iunie 2009, la Teatrul pentru Copii şi Tineret "Merlin"

Teatrul "Merlin"
Adresa: B-dul Regele Carol I
(denumire veche: Tineretii, Cartier: IOSEFIN), Nr. 3
Telefon: 0256/493049
Fax: 0256/493029

PROGRAMUL FESTIVALULUI

LUNI 8 IUNIE:

13.45 - Sosirea invitatilor la Teatrul National Timisoara
14.00 - Incolonarea participantilor in Piata Operei - Mars si parada pana la Teatrul Merlin
15.00 - Teatrul Merlin- Deschiderea oficiala a festivalului
15.10 - Spectacol Invitat Percutie - Lic. de Arte Ion Vidu
15.15 - "Femeia cea lacoma" - Colegiul National Banatean
15.50 - "Magnolia alba" - Lic. Lenau
16.35 - "Shakespeare X 3+1" - Lic Shakespeare
17.20 - "Presul" - One-man- shaw Colegiul Tehnic Ion Mincu
17.30 - Workshop Arta Machiajului
18.15 - "Voci in intuneric" - Palatul Copiilor Tm.
19.15 - "Visul unei nopti de vara" - Lic. Pedagogic
19.45 - "In hambar" - One-man-shaw Palatul Copiilor Tm.

MARTI 9 IUNIE:

13.20 - "In gura lumii" - Lic. Pedagogic
13.45 - "The bear" - Col. Nat. C.D.Loga
14.20 - "Looney Bin" - Col. Tehnic Henry Coanda
15.10 - "Strigarea catalogului" - Colegiu Tehnic Ion Mincu
15.40 - "Pionierii de ieri, capitalistii de astazi" - Scoala Ed-Verigo
16.10 - Workshop Improvizatie si Arta Actorului
16.50 - "Justitie" - Lic. Chisoda
17.00 - "Un el- o ea" - Trupa SS"
17.15 - "Doua loturi" - Palatul Copiilor Tm.
17.45 - Spectacol Hour Concour Studenti
18.30 - Plecare spre Club D'Ark
19.00 - Premierea participantilor 

- Cuvant de icheiere

- Program artistic si Discoteca

PARTICIPANTI:

JURIUL FESTIVALULUI:

- PRESEDINTE- actor Cosmin Plesa
- MEMBRU - actor Maria Gornic
- MEMBRU - actor Mariana Boghian
- MEMBRU - actor Adrian Korek

TRUPE INVITATE - IN CONCURS:

- "HOOLEELOGANS" - Liceul C.D.Loga
- "NIL" - Liceul Nikoalus Lenau
- "ALL THE SAME" - Colegiul Tehnic Henri Coanda
- "ALTER EGO" - Colegiul Tehnic Ion Mincu
- "TIM ACT" - Liceul Pedagogic Carmen Sylva
- "PRO COMEDIA" - Liceul Pedagogic Carmen Sylva
- "MINITALENTE"– Colegiul National Banatean
- "MUZICHALL" - Scoala Ed-Vertigo
- "HAZ'ART" - Palatul Copiilor Timisoara
- "ShakespeareX3+1" – Liceul Shakespeare
- "Justitie" – Scoala Chisoda 
- "SS" - Scoala "Magic Voice"

ATELIERELE ESTIVALULUI:

Workshop de Arta Machiajului - sustinut de d-na Lucia Preda

PredaWorkshop de Improvizatie si Arta Actorului - sustinut de d-nul Cosmin Plesa


 Parteneri:

    

Parteneri media:

Sponsori:

 



Startul Festivalului se va da după:

Parteneri:

 


Calendar

03 Octombrie 2017
Ediția a X-a, aniversară 3 - 12 octombrie 2017 Această ediție spune "PRIVEȘTE ÎN...
11 Iunie 2017
11 IUNIE 2017 11 iunie 2017, ora 19.00- Sala Studio ”Uți Strugari” a Teatrului Na...
11 Iunie 2017
11 IUNIE 2017 11 iunie 2017, ora 18.00- Sala Studio ”Uți Strugari” a Teatrului Nați...
16 Decembrie 2016
…Despre cum să fii mai darnic şi mai bun… Ediția a VIII-a, 16 - 21 Decembrie 2016 ...
16 Decembrie 2016
VINERI 16.12 ora 17 la Iulius Mall Timișoara, SAMBATA 24.12 ora 18.30-20 -  TVR Tim...

 

SUSȚINE EDUCAȚIA PRIN CULTURĂ
direcţionând 2% din impozitul pe venit


Alătură-te nouă!

Înscrie-te în asociaţia noastră