Festivalul de teatru "Copil în Europa"

Premii "Copil în Europa" (III)

Ediția a III-a

7-8 Iunie 2010, la Teatrul pentru Copii şi Tineret "Merlin"

Teatrul "Merlin"
Adresa: B-dul Regele Carol I
(denumire veche: Tineretii, Cartier: IOSEFIN), Nr. 3
Telefon: 0256/493049
Fax: 0256/493029
Iulius Mall
Adresa: Str. Aristide Demetriade 
(denumire veche: Demetriade aristide, Cartier: ANTENE, VIILOR,I.I.BRAD), Nr. 1
Telefon: 0256/406666

PREMIILE FESTIVALULUI

INDIVIDUAL:

FETE:

LOCUL I: Seherezada – Diana Cojocaru - Trupa „Nill”
LOCUL I: Tipa – Dan Alexandra - Trupa „Hoolelogans” 
LOCUL II: Alba ca Zapada – Trupa Junior Will
LOCUL III: Spaniola – Trupa „Creativ”

BAIETI:

LOCUL I: Max – Conyar Alexandru - Trupa „Hoolelogans”
LOCUL I: Grig – Catalin Andrei - Trupa „Hoolelogans”
LOCUL II: Balbaitul - Trupa „Chili- pam- pam”
LOCUL III: Jongleur-ul – Richard Hladic - Trupa „Nill”
LOCUL III: Clown-ul – Harald Weis - Trupa „Nill”

SPECIALE:

Mircea-Ionut Pandele – Premiul „IMAGINEA FESTIVALULUI” - Colegiul National Banatean 
Petar Adzic – Lic. „Dositei Obradovici” 
Ada Radescu – Chirita - Sc. Nr. 19 „Avram Iancu”
Premiu pentru Expresivitate Scenica - Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva „Constantin Pufan”
Premiu pentru Machiaj si Costum – Larisa Sabou 
Premiu de Excelenta – Isolde Cobet

TRUPE:

LICEU:

Marele Premiu: „Nu vrem sa fim fericiti” - Col. Nat. C.D.Loga
PREMIUL I: „... Unui clown...” - Lic. Nikolaus Lenau
PREMIUL II: „ In gara” - Lic. Telecomunicatii

GIMNAZIU:

PREMIUL I: „O altfel de Alba ca Zapada” - Lic. Shakespeare
PREMIUL II: „Fata mosului si fata moasei” – Palatul Copiilor Timisoara
PREMIUL III: „Iedul cu trei capre” - Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva „Constantin Pufan”

SPECIALE:

Premiu pentru mesaj educativ: „Andrei” - Lic. Silvic
Premiu pentru intreaga activitate artistica: „Lectia” - Lic. Shakespeare
Premiu pentru coregrafie: „Muster of puppets” - Sc. Nitchidorf
Premiu pentru promovarea dramaturgiei: „E vinovata Corina” - Lic. Nikolaus Lenau
Premiu pentru promovarea dramaturgiei: „Vizita” - Lic. Waldorf
Premiu pentru promovarea dramaturgiei: „Justitia” - Lic. Arte Plastice
Premiu pentru promovarea dramaturgiei: „Despre cometa” - Sc. Nr. 19 „Avram Iancu”
Premiu pentru promovarea dramaturgiei: „Five o clock” - Sc. Nr. 19 „Avram Iancu”
Premiu pentru promovarea dramaturgiei: „Urmareste steaua” – Lic. Nikolaus Lenau
Premiu pentru promovarea dramaturgiei: „Lacuna” – Col. Tehnic Timisoara
Premiu pentru promovarea dramaturgiei: „Conditia artistului” – Lic. J. L. Calderon


 Parteneri:

    

Parteneri media:

Sponsori:

  

 



Startul Festivalului se va da după:

Parteneri:

 


Calendar

03 Octombrie 2017
Ediția a X-a, aniversară 3 - 12 octombrie 2017 Această ediție spune "PRIVEȘTE ÎN...
11 Iunie 2017
11 IUNIE 2017 11 iunie 2017, ora 19.00- Sala Studio ”Uți Strugari” a Teatrului Na...
11 Iunie 2017
11 IUNIE 2017 11 iunie 2017, ora 18.00- Sala Studio ”Uți Strugari” a Teatrului Nați...
16 Decembrie 2016
…Despre cum să fii mai darnic şi mai bun… Ediția a VIII-a, 16 - 21 Decembrie 2016 ...
16 Decembrie 2016
VINERI 16.12 ora 17 la Iulius Mall Timișoara, SAMBATA 24.12 ora 18.30-20 -  TVR Tim...

 

SUSȚINE EDUCAȚIA PRIN CULTURĂ
direcţionând 2% din impozitul pe venit


Alătură-te nouă!

Înscrie-te în asociaţia noastră